משלוח חינם בהזמנה מעל 390 ש"ח

משלוח חינם בהזמנה מעל 390 ש"ח

סוגי בשרים שונים- התרונות וחסרונות

כמו שאנחנו יודעים בחירת סוג הבשר הוא בסיסה להצלחה של כל מנת בשר משובחת, בעולם הקולינריה קיימות מגוון עצום של סוגי בשר, כאשר לכל סוג בשר יש מאפיינים שונים, טעמים יחודיים וטעמי בישול מיוחדים.
על מנת לנצל את את המירב מכל נתח בשר חשוב להכיר את ההבדלים המהותיים בין הסוגים השונים וליישם את הידע הזה בזמן הבישול.

בשר בקר:

בשר בקר הוא אחד מסוגי הבשר הפופולריים ואהובים ביותר בזכות הטעם העשיר והמרקם הרך שלו, קיימים חלקים שונים בפרה אשר מספקים חלקי בשר שונים בעלי מרקם ורכות בשר משתנה. לדוגמא נתחים כמו חזה בקר, צלעות וסינטה מעניקים טעם מלא ומרקם ייחודי להם, ולעומת זאת נתחים כמו אסאדו ואונטריב יהיו רקים יותר ומתאימים לבישול ארוך וממשוך.
חלקים בבקר שנחשבים לנתחי פרימיום כמו הפילה, הצלעות, ונתח הקצבים יזכו לטעם עשיר של בקר ומומלץ להכין אותם בצלייה על הגריל או בתנור תוך כדי שמירה על טמפרטורה על מנת להגיע למידת העשייה הרצויה.

בשר כבש:

בשר כבש מתאפיין בטעמו הייחודי, והמרקם הרך והעסיסי, לכבש מגוון רחב של נתחים כמו צלעות, זרוע, ראש וכו.
בעוד שחלקים כמו הצלעות מתאימים לבישול קצר יחסית על הגריל או בתנור, החלקים הגדולים יותר כמו הזרוע יהיו רכים יותר ומתאימים לבישול ארוך על מנת לקבל תוצאה עסיסית ורכה, בשר הכבש ידוע במרכיב השומן הבולט ןהעיקרי שלו וטעמים עזים וייחודיים שאין לסוגי בשר אחרים.

עוף:

בשר עוף הוא בשר בריא יחסית, קל לעיכול ובמחירים זולים יחסית.
בקרב סוגי נתחי העוף הנפוצים נמצא חזה עוף, שוקיים, כנפיים ואייברים פנימיים כגון כבד ולב, העוף הוא בשר רך יחסית ומתאים במיוחד לתבשילים, טיגון וצלייה על הגריל או על מחבת.
מומלץ לתבל את אתת העוף בתיבול חזק על מנת להפיק ממנו את מירב הטעם שלו ולהגיע לתוצאות מושלמות, יש מגוון סוגי עופות חוץ ממה שאנחנו מכירים כמו הודו ואווז.

בשר בקר אנגוס:

בקר אנגוס הוא גזע מיוחד של פרות בקר אוסטרלי שהתפרסם בזכות איכותו הגבוהה, בקר האנגוס הוא בקר שרירי יותר אך עם רמות שומן זהירות יותר ביחס לבקר רגיל.
לבשר האנגוס טעם ייחודי ועשיר, מרקמו עדין וגמיש יחיסית ורמת הרכות שלו גבוהה במיוחד, בשר זה מותאם יותר לצלייה קצרה על אש חיה או על מחבת אך ניתן גם לבשל אותו בבישול ארוך לתבשילים.

בשר בקר וואגיו:

בקר וואגיו הוא בשר יפני נדיר ויקר במיוחד שעובר תהליך מיוחד של הזנה וגידול מבוקר של הפרה, גידול זה מוביל לשומן לחדור לתוך הבשר ומעניק לו טעמים ייחודים ורכות שלא קיימת בסוגי בקר אחרים.
השילוב בין רקמות השריר והשומן של הוואגיו מעניק לו מרקם עשיר רך וגמיש, טעם חלק ועשיר שנמס בפה בזכות השומן העשיר שבו.

לסיכום:

הכרת המאפיינים היחודיים של כל אחד מסוגי הבשר הקיימים הוא מפתח המאפשר לנו להפיק רת המירב ממנו, חשוב להתאים כל סוג בשר לשיטת הבישול הנכונה, רמות חום מתאימות ותיבול מתאים שישדרג את טעמו של הבשר ויאפשר להגיע לתוצאה קולינרית מושלמת.

 

 

שימוש נכון בסו ויד

מכשיר סו ויד הומצא לפני כמה שנים לאחר ששפים שעבדו במסעדה בדרום צרפת התאכזבו משיטות הבישול הנפוצות שגרמו למנת הבית שלהם, שכללה כבד אווז, להתפרק

קרא עוד »
סל הקניות
סל הקניות שלך ריקמעבר לחנות